REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Dükkanım

Yaşam Alanlarınızı Daha Yaşanılır Kılmak İçin Koltuk Takımı Önerileri

Yaşam alanlarınız içerisinde en çok vakit geçirdiğiniz bölüm hiç şüphesiz oturma odası. Pek çok mobilya ve aksesuarla desteklediğiniz bu bölümü dilediğiniz şekilde tasarlamak ve burada kaliteli zaman geçirmek en doğal hakkınız… Bu nedenle oturma odanızın evde yaşayanların konfor ve ihtiyaçlarını karşılaması önceliklidir. Koltuk takımı ürünlerinde estetik ve konforu bir arada sunan Enza Home, tüm ürün arayışlarınıza cevap verebilecek konsept bir marka olarak dikkat çekiyor. Enza Home ürün ve aksesuarları, oturma odanızı sizler için keyifle vakit geçireceğiniz bir alan haline getiriyor. Size de sadece kediniz için en doğru parçayı seçip stilinizi ön plana çıkarmak kalıyor. 

Doğru parçaları seçmelisiniz!

Oturma odanız için doğru parçaları bulmakta zorlanıyorsanız öncelikli olarak yapmanız gereken ihtiyaçlarınızı belirlemek olabilir. Oturma odanızda kaç kişilik bir koltuk takımı yeterli olur, hangi amaçla kullanıyor olacaksınız? Yemek alanı bu alana dahil olacak mı, gibi soruların yanıtlarını netleştirdikten sonra doğru seçimlerde bulunmanız daha kolay olacaktır. Odanızın büyüklüğü de seçeceğiniz mobilyaları, oturma grubu tipini etkileyecek bir başka etkendir. Örneğin; küçük alanlar için modüler olarak kullanabileceğiniz köşe bir koltuk takımı sizin için faydalı bir alternatif olabilir. Dekorasyon stilinizi belirleyerek nasıl bir ortam tercih ettiğiniz sonucu da işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.

Sıcak, samimi ve mütevazi alanlar isteyenlere

Son dönemlerde sıradanlıktan kurtulmak isteyenlerin çokça başvurduğu; Country tarzı sizin için de bir seçenek olabilir. Samimi, sıcak ve mütevazi hissettirerek tam bir aile evi görüntüsünü sağladığını söyleyebiliriz. Doğadan alınan ilhamla birlikte doğal ve sade bir görünüm yaratarak huzurla yaşayacağınız bir alan elde edebilirsiniz. Ahşap malzemelerin, koltuk takımı döşemelerinde floral desenlerin kullanıldığı Country tarzını oturma odanıza uygulayarak doğayı evinizde hissetmeniz oldukça mümkün. Koltuk takımı için sade bir renk belirlemiş olsanız bile yastıklarda desenli kumaşlar kullanabilirsiniz. Salon takımı mobilyalarında kullanılan eskitme ise nostaljiyi sevenler için tatmin edici bir tercih olacaktır.

Zamansız parçalardan yana olanlara

Zamansız ve zarif bir dekorasyon anlayışını benimseyenler için klasik tarzda tasarlanmış oturma odaları doğru tercih olacaktır. Enza Home sizlere bu tarza uygun oldukça fazla seçenek sunuyor. Geçmişe duyulan saygı ile birlikte gelecek göz önüne alınarak yapılan seçimler ihtiyaçlarınıza cevap verecektir. Siyah, gri renk ve tonları kullanılarak geçerliliğini hiç yitirmeyecek yaşam alanları oluşturabilirsiniz. Salon mobilyaları için öncelikli olarak kadife ve tafta kumaşlar tercih edilebilir. Doğu stili klasik dekorasyon anlayışına yönelecekseniz koyu altın, kırmızı ve mor renkler; batı anlayışını takip edecekseniz açık mavi, koyu gri, tarçın renkleri kullanılmalıdır. Koltuk takımı döşemelerinde bu renklere yer vererek doğru sonuçlar elde edebilirsiniz. Kırlent renklerini de uyumlu seçtiğiniz takdirde oldukça şık bir alan ortaya çıkacaktır. Gösterişe yer vermek isteyenler için de avangard koltuk takımı modelleri bir seçenek olabilir.

Bugünü yaşamaktan yana olanlara

Modern bir dekorasyon anlayışı için önceliğin sade ve minimalist bir yaklaşım olduğunu söyleyebiliriz. Minimalist bir yaklaşım ise ayrıntılarda gizlidir. Genel olarak beyaz, bej gibi açık renkler kullanılır ancak bu renklerle birlikte kontrast renklere yer verilebilir. Öne çıkarmak istediğiniz bir alan da mevcutsa burada canlı renklere yer verebilirsiniz. Mobilyalar ve aksesuarlarda geometrik formlara yer vererek sadeliği yansıtabilirsiniz. Kendinden desenli kumaşlar ya da çizgili dokular koltuk takımı döşemesi için bir seçenek olabilir.

Akdeniz esintilerini hissetmek isteyenlere

Akdeniz tarzından oldukça ferah ortamlar sağlayan yerel bir tarz olarak söz etmek mümkün. Konfor ve doğallığın ön planda olduğu bu tarzda beyaz, mavi, yeşil gibi doğada mevcut renkler kullanılır. Doğadan aldığı ilham sebebiyle kendi içerisinde estetik bir düzensizlik barındırır. Ahşap mobilya ve malzemeler oldukça sık kullanılarak farklı dokuların bir araya geçtiğini çok sık görebiliriz. Mobilyalarda genel olarak klasik bir anlayış hakimdir. Koltuk takımı döşemelerinde beyaz, mavi, bordo gibi renkler kullanılabilir. Koltuk takımı ile uyumlu renklerde yumuşak yastıklar kullanılarak rahatlık ön planda tutulabilir.

Eviniz ve kendiniz için tüm önceliklerinizi ve oluşturmak istediğiniz tarzı belirleyerek yaşam alanınızı tasarlamaya başlayabilirsiniz. Tüm bu öneriler ışığında ihtiyaçlarınıza yönelik koltuk takımı modelleri için https://www.enzahome.com.tr/Koltuk-Takimlari sayfasında yer alan ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
Son Yorumlar