REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Dükkanım

Kullanılmayan Pantolon ve Bluzdan İnanılmaz Geri Dönüşüm

Merhaba hanımlar bugün sizlere pantolon ve bluzu nasıl değerlendirebileceğinizi paylaşacağım. Bu sayede kullanmadığınız pantolonları askılı tulum elbiseye çevirebilirsiniz. Kız çocuklarınız için yapabileceğiniz harika bir geri dönüşüm.

Malzemeler

  • Pantolon
  • Bluz
  • Makas
  • Düğme

Yapımı

Askılı tulum elbisenin yapımı için ilk olarak pantolonu 40 cm ölçüp keselim. Pantolonu tersine çevirip altını keselim ve etek gibi birleştirelim. Yanlardan 2 cm ölçelim. İki tarafını da işaretleyelim.

Bluzu yan kısımdan kesip açalım.İki kez katlayıp keselim. 10 ar 10 ar ayırarak bluzu keselim. Pantolondan artan kısımı katlayalım 10 cm işaretleyip keselim. Diğer paça için de aynısını yapalım.

cPantolonu 2 cmlik işaretlediğimiz yerden dikelim. Sonra orta kısmını da dikip birleştirelim. Çevirip tekrar üstten dikiş atalım. Fazla kalan parçadan askı yapmak için 3cm ayıralım ve dikelim.

Bluzun parçalarını birbirine dikelim ve ucunu katlayıp dikmeye devam edelim. Sonra ipini çekip fileli olmasını sağlayalım. Etek kısmının altına dikelim. Askısını da üste dikelim. Düğmelerini de dikelim ve elbiseyi tamamlayalım.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
Son Yorumlar