REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Dükkanım

Köşe Koltuk Takımı

Koltuk modelleri kendi içerisinde oldukça geniş yelpazeye sahip olduğunu fark etmişsinizdir. Günümüzde en çok tercih edilen mobilyalar arasında köşe koltuk takımı modelleri sıklıkla karşımıza çıkar. Köşe koltuk modelleri, özellikle rahatlığı ve her kullanım alanına uyması nedeniyle oldukça sık tercih edilen koltuk modelleri arasında yer alır. Siz de yaşam alanınız için uygun bir köşe koltuk takımı seçerek, hem alan kaybının önüne geçebilir hem de işlevselliğinden faydalanabilirsiniz. Gelin, birlikte köşe koltuk takımı seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiğine bakalım…

Köşe Koltuk Takımı Modelleri

Köşe koltuk takımlarına rahatlığı, kullanım alanlarındaki uygunluğu ve bakımının kolay olması sebebiyle ilk tercihleriniz arasında yer verebilirsiniz. Koltuk takımı seçiminde model tercihi kadar, bu modelin bakımı ve kullanımını da oldukça iyi incelemeniz gerekir. Tercihlerinize göre birçok modeli bulunan koltuk takımlarının seçiminde dikkat etmeniz gereken bazı temel etmenler bulunur. Dikkat edilmesi gereken bazı konu başlıkları ise şu şekilde sıralanabilir;.

 • İstenilen tasarımın, kullanılacağı ortama göre uygun olarak seçilmesine özen göstermelisiniz.
 • Köşe koltuk takımı üretimi esnasında kullanılan malzeme kalitesine dikkat etmelisiniz.
 • Seçtiğiniz üründen kısa vadede sıkılmak istemiyorsanız, rahatlığına öncelik tanımalısınız.
 • Köşe koltuk takımının ayaklarına dikkat etmelisiniz. Ayakları sayesinde kolay taşınabilir, kolay temizlenebilir ya da daha sağlam olabileceğini unutmamalısınız.
 • Orijinal bir ürün tercihinde bulunmalısınız, garantisiz ürünlerden kaçınmanızın sizin faydanıza olacağını görebilirsiniz.
 • Kullanılacak ürün ve kullanılacak alan arasındaki boyutu çok iyi hesaplamalısınız. Böylece, ürünü gerekli noktaya en uygun şekilde tercih edebilirsiniz.
 • Seçtiğiniz modeli satın almadan önce test etmeniz yararlı olacaktır. Özellikle rahatlığını, iskeletini, kollarını, yastıklarını ve mekanizmasını tek tek olacak şekilde kontrol etmelisiniz. Bu sayede yaşayabileceğiniz kötü sürprizleri minimuma indirebilirsiniz.
 • Silinebilir ürünleri tercih etmeniz, daha hijyenik ve kolay temizlenen bir ürüne sahip olmanızı sağlar.

Evinizin Her Köşesinde Moda ve Trend Köşe Koltuk Takımları

L koltuk takımı olarak da bilinen köşe takımlarında, modellerinin çeşitliliğinin oldukça fazla durumda olduğunu görebilirsiniz. Canlı renkler, kaliteli kumaşlar ve keskin mimari çizgiler yardımıyla kullanılacak alanlara bambaşka bir boyut katabilirsiniz. Köşe koltuk takımı seçiminde rahatlığı ve kalitesi kadar kullanılan kumaş türüne de dikkat etmenizde fayda vardır. Genellikle köşe koltuk takımlarında kullanılan kumaş türleri; keten, deri ve kadife olarak sıralanabilir. Kaliteli kumaş türlerinden üretilen bu mobilya türünün bakımı, oldukça önemlidir. Bu bakım aşamalarından da kısaca bahsetmemiz gerekirse eğer:

 • Deri Köşe Koltuk Takımı Bakımı: Deri koltukların bakımları düzenli şekilde yapılmaz ise, modellerin üzerinde çatlak ve açılmaları sıklıkla görebilirsiniz. Bu gibi durumların önüne geçmek için deri koltuk takımları düzenli olarak silinmelidir. Fırça yerine bez tercih edilmesi ise önemli bir etkendir. Nemli ve sabunlu bez yardımıyla modelleri kolaylıkla temizleyebilirsiniz.
 • Keten Köşe Koltuk Takımı Bakımı: Keten kumaşı, oldukça sağlam bir yapıya sahiptir. Mobilyalarda sıklıkla kullanılmasının sebebi ise kir ve lekeyi kolay tutmayan yapısından kaynaklanmaktadır. Keten kumaşlara sahip koltuk takımlarını deterjanlı ve nemli bezle silerek bakımını kolayca gerçekleştirebilirsiniz.
 • Kadife Köşe Koltuk Takımı Bakımı: Kadife, oldukça hassas yapıda bir kumaş türüdür. Bakımı için bastırmadan, çitilemeden ve sıkma işlemine tabi tutmadan gerçekleştirebilirsiniz. Kadife kumaşlar için üretilmiş ince uçlu fırçaları ve özel temizlik deterjanlarını kullanmanız, koltuğunuzun ömrünü uzatabilir.

Evinizdeki tüm mobilyalar gibi koltuk takımlarının bakımlarının da üretildikleri malzeme ve kumaş cinsine göre değişiklik gösterebileceğini unutmamalısınız. Köşe koltuk takımı modellerinde her yıl yeni trendler piyasaya sürdüğünü görebilirsiniz. Bu nedenle köşe koltuk fiyatları, ürünlerin modeline, kumaş kalitesine ve işlevselliğine göre farklılık gösterebilir. Sizler de evinize ya da kullanacağınız yaşam alanlarına yeni bir dokunuş yapmak istiyorsanız; Divanev’i ziyaret edebilir, ürünler hakkında ayrıntılı bilgi alabilir ve sizin için en uygun köşe koltuk takımını rahatlıkla seçebilirsiniz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
Son Yorumlar