REKLAM ALANI
REKLAM ALANI
Dükkanım

Doğru Baza Başlığı Nasıl Seçilir?

Yatak odası dekorasyonu için kolları sıvadıysanız, ilk etapta mobilyalardan başlamanız gerekiyor. Yatak odası mobilyası denilince de akla ilk olarak yatak ve yatak başlığı geliyor. Gerçekten de odanın odak noktasında yer alan baza başlığı genel dekorasyon stilinin yanı sıra renk üzerinde belirleyici rol oynuyor. Bu sebeple baza başlık modelleri arasından tercih yaparken başlığın üretildiği materyal, rengi ve modeli gibi konular, yatak odasının tamamında etkili olacağından ilk etapta başlık seçmeniz gerekli. Deri, metal, ahşap, kumaş kaplama, ayna, ferforje ve hatta cam malzeme içeren baza başlık çeşitlerini İder Mobilya’nın geniş ürün yelpazesi arasında bulabilir, odanızın atmosferini benzersiz bir forma dönüştürebilirsiniz.

Baza Başlığı Seçerken Dikkat

Baza başlığı seçiminde öncelikle işlevselliği göz önünde tutmanız gerekiyor. Çünkü başlık ile entegre edilecek olan bazanın birbirine montaj sırasında uyum halinde olması önem taşıyor. Bazı modellerde ise başlıkla birlikte tasarlanan komodin ya da kitaplık gibi tasarımlar özellikle küçük ve dar alanlarda mekâna daha uyumlu olabiliyor. Özellikle çocuk odası bazalarında tercih edilen baza başlık tasarımlarının çalışma masası ile birlikte dizayn edilmiş olması daha pratik bir çözüm olabiliyor.

Baza başlık modeli tercih edilirken göz önüne alınması gereken bir diğer konu da üretim malzemesi oluyor. Sadelik ve doğallığı ön plâna alıyorsanız yaşayan malzeme olarak bilinen ahşap tasarımları tercih edebilirsiniz. Özellikle sağlamlığı ile dikkat çeken ceviz, gürgen, abanoz ya da maun gibi ağaçlardan üretilenler hem stil sahibi hem de dayanıklı olabiliyor. Buna karşın şık ve zarif bir model düşünüyorsanız, kumaş kaplama veya deri malzeme ile üretilenlere yönelebilirsiniz. Dayanıklı olmasını ve uzun yıllar kullanılmasını arzu ediyorsanız, ferforje modelleri tercih edebilirsiniz.

Modern Görünümlü Dekorasyona Göre Baza Başlığı

Klasik unsurlardan uzak çağın modasına uygun modern ve yenilikçi bir çizgiye sahip dekorasyonda kullanılan baza başlık modeli geniş formda olabiliyor. Desensiz ve sade renkleri ile öne çıkan bu modeller, yalın görüntüsü sayesinde modern duruşunu tüm baza modellerinde koruyabiliyor. Eğer klasik tarzda yatak odası mobilyalarınız varsa ve değiştirmek istemiyorsanız, modern görünümü elde etmek için Chesterfield formundaki kumaş kaplamalar son dekorasyon trendleri arasında yer alıyor. Modası hiç geçmeyen bu tür başlıklar, duvar kağıtları ile kombine edildiğinde tasarımın odak noktasında yer alıyor. Diğer bir deyişle, sade görünümlü ancak stil sahibi bir oda hayâl ediyorsanız kumaş kaplama baza başlık modellerinden ilham alabilirsiniz.

Sıra Dışı Tasarımlara Uyumlu Yatak Başlığı Çeşitleri

Birtakım baza başlık çeşitleri genel tasarıma uyumlu olacak şekilde duvar boyu uygulanabiliyor. Geniş ve yüksek yapısı ile dikkat çeken bu tür modeller, yatak odası içerisinde başlı başına bir aksesuar olarak tercih ediliyor. Diğer tüm ögeler ve tüm renk geçişlerinin bu başlığa göre uyarlandığı evlerde son derece eklektik bir tarz yaratılabiliyor. Buna karşın beton duvarlarla dekore edilen alanlarda ise aydınlatma unsurlarının da desteği alınarak cam veya ferforje baza başlık çeşitleri de kullanılabiliyor. Şeffaf ve ağır görüntüsü ile dikkat çeken bu tür modeller, göz dolduran büyük yastıklarla desteklendiğinde ekstra özgün bir tasarımın yanı sıra büyük bir rahatlık da sağlıyor.

Klasik stilin Avangart şekilde yorumlandığı gösterişli yatak odası dekorlarında ise altın varaklı baza başlık modelleri değişmez yerini korumayı başarıyor. Genel stilde renk dengesine hareketlilik katan ve odanın klasik duruşuna ihtişam kazandıran bu tür modeller gösterişli alanlar oluşturulurken sıklıkla tercih ediliyor.

Siz de hem yatak odası bazası hem de çocuk odası yatakları için baza başlık seçerken İder Mobilya’nın geniş ürün seçim imkânlarından faydalanabilir, tam da aradığınız gibi bir baza başlığını kolayca satın alabilirsiniz.

REKLAM ALANI
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

Son Yazılar
Son Yorumlar